Programa Falles 2019

PROGRAMA FALLES 2019

GINER

Dissabte 19

21:00 h. - Gala de la Cultura en el Palau de Congressos

Dumenge 20

18:00 h. - Gala de la Cultura Infantil en el Palau de Congressos.

Divendres 25

21:30 h. - Solemne exaltació de la FMV, Marina Civera Moreno, i la seua Cort d'Honor en el Palau de la Música. En acabar l'exaltació, espectàcul pirotècnic en efectes de llum i color.

Dissabte 26

18:00 h. - Solemne exaltació de la FMIV, Sara Larrazábal Bernal, i la seua Cort d'Honor en el Palau de la Música. En acabar l'exaltació, espectàcul pirotècnic en efectes de llum i color.

Dimarts 29 i Dimecres 30

De 10:00 a 14:00 h. i de 16:00 a 21:00 h.

Recepció dels ninots per a l'Exposició del Ninot en el Museu de les Ciències.

Dijous 31

21:30 h. - XII Gala de la Pirotècnia.

 


FEBRER

Divendres 1

19:00 h. - Inauguració de l'Exposició del Ninot. En acabar, espectàcul pirotècnic en efectes de llum i color.

Dissabte 2

12:00 h. - Presentació del Llibre Faller i de les activitats complementàries en l'Exposició del Ninot.

Dissabte 9

09:00 h. - Intercanvi de fotografias entre la Fallera Major Infantil de Valéncia i les falleres majors infantils de les comissions en el Palau de l'Exposició.

09:15 h.- Benimàmet-Burjassot-Beniferri / Botànic-La Petxina / Pla de Remei – Gran Via.

10:30 h.- Camins al Grau / Canyamelar – Grau – Natzaret / Russafa A i B.

11:45 h.– La Saïdia / Malva-rosa – Cabanyal – Beteró / Pilar – Sant Francesc.

13:00 h.- La Roqueta / La Seu –Xerea – Mercat / El Carme

15:45 h. - Intercanvi de fotografias entre la Fallera Major de Valéncia i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or en Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l'Exposició.

16:00 h. - sector Olivereta.

16:45 h. – sector Quatre Carreres.

17:45 h. – sector Jesús.

18:45 h. – sector El Carme

19:00 h. – sector Patraix 

Dumenge 10

09.00 h. - Intercanvi de fotografias entre la Fallera Major de Valéncia i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or en Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l'Exposició.

09:15 h. – sector Russafa A – Russafa B

10:15 h. – sector Canyamelar – Grau – Natzaret.

11:30 h. – sector Malva-rosa – Cabanyal - Beteró.

12:30 h. – sector Camins al Grau.

13:30 h. – sector Mislata.

15:45 h. - Intercanvi de fotografias entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions i imposició de Bunyols d´Or en Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l'Exposició.

16:00 h. – sector La Creu Coberta.

17:00 h. – sector La Seu – La Xerea – El Mercat.

18:00 h. – sector Zaïdia.

19:00 h. - sector Algiros.

19:30 h. – sector Quart de Poblet - Chirivella 

Divendres 15

18:00 h. - Gala Infantil, entrega de Premis Delegacions d'Infantils i Joventud, i Deports en el Palau de l'Exposició.

Dissabte 16

09.00 h. - Intercanvi de fotografias entre la FMIV. i les FF.MM.II. de les comissions en el Palau de l'Exposició.

09:15 h. – Quatre Carreres / La Creu Coberta / Algirós.

10:30 h. – Olivereta / Poblats al sud / Quart de Poblet – Chirivella.

11:45 h. – Benicalap – Campanar / Patraix / Mislata.

13:00 h. – Pla del Real – Benimaclet / Jesús / Rascanya.

15:45 h. - Intercanvi de fotografias entre la FMV. i les FF.MM. de les comissions en el Palau de l'Exposició i imposició de Bunyols d´Or en Fulles de Llorer i Brillants per la FMV. en el Palau de l'Exposició.

16:00 h. – sector Benicalap – Campanar.

17:00 h. – sector Pilar Sant Francesc.

18:00 h. – sector Benimàmet – Burjassot - Beniferri

19:00 h. – sector Pla del Real - Benimaclet.

Dumenge 17

09.00 h. - Intercanvi de fotografias entre la Fallera Major de Valéncia i les falleres majors de les comissions i imposició de Bunyols d´Or ab Fulles de Llorer i Brillants per la FMV en el Palau de l'Exposició.

09:15 h. - sector Pla del Remei – Gran Via.

10:30 h. – sector La Roqueta – Arrancapins.

11:30 h. – sector Rascanya.

12:30 h. – sector Poblats al Sud.

13:30 h. – sector Botànic – La Petxina. 

Divendres 22

21.00 h. - Gran Gala Fallera en el pavellón 5 de la Fira de Valéncia. 

Dissabte 23

ECOVIDRIO, premi a la falla que haja reciclat més vidre. 

Dumenge 24

07:00 h. - Pregària a Santa Bàrbara en l'Iglésia de Sant Joan de l'Hospital

07:20 h. - Despertà Infantil.

07:30 h. – Macrodespertà, i en finalisar, final en un terremot espectacular; a continuació s'oferirà un desdejuni faller a tots els participants.

12:00 h. - Entrada de Bandes de Música.

14:00 h. - Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

20.00 h. - Cridà en les Torres dels Serrans; en acabar efectes de llum i color en espectàcul pirotècnic.


 

MARÇ

Divendres 1

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dissabte 2

11:00 h. - En el parc de Bombers de la Av. de l'Argent celebració de la festivitat del patró del cos en la visita de la FMIV i C.H.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

17:00 h. - Cavalcata del Ninot per l'itinerari seguiente: Eixida de la Glorieta, per el carrer de la Pau, Sant Vicente, plaça de l'Ajuntament, Marqués de Sotelo i final en el carrer de Xàtiva, tancant la Cavalcata l'entrada de les primeres peces de la falla municipal.

00:00 h. – Mascletà de colors en la plaça de l'Ajuntament.

Dumenge 3

10:00 - h. Concurs de el “Cant de l´Estoreta”, organisat per la Falla Plaça de l'Arbre i patrocinat per la Junta Central Fallera.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

18:30 h. Gran Gala del Deport en l'Auditori Regna Sofia

Dilluns 4

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dimarts 5

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dimecres 6

12:00 h. - En la esplanada de la Plaça de Bous, inaguración de la XX edició de FOTUR. La Gran Orchatada i Taronjada Fallera 2019.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dijous 7

11:00 h. – Visita de la FMV i CH, al parc de bombers de l'Avinguda de l'Argent

12:00 h. - En la esplanada de la Plaça de Bous, XX edició de FOTUR. la Gran Orchatada i Taronjada Fallera 2019.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

18:00 h. - Homenage de les Forces Armades a les FF.MM.V. 

Divendres 8

12:00 h. - Eixida de la Ronda Fallera de Coches d'“Antigor”.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dissabte 9

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

00:00 h. – Mascletà nocturna en la plaça de l'Ajuntament

Dumenge 10

12:00 h. - Concert de la Banda Municipal de Valéncia en l'estrena dels passodobles de les FF.MM. de Valéncia en el Palau de la Música.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

19:00 h. - Cavalcata del Patrimoni organisada pel Excm. Ajuntament, eixida dones de la Llonja, Maria Cristina i Ajuntament. 

Dilluns 11

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament. 

Dimarts 12

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament. 

Dimecres 13

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

Dijous 14

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

17:00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot Infantil.

17:30 h. - Llectura veredicte popular i proclamació de el “Ninot Indultat” infantil del 2019.

17:45 h. - Recollida dels ninots infantils per les comissions. 

Divendres 15

09:00 h. – Plantà de totes les falles infantils.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

17:00 h. - Clausura de l'Exposició del Ninot.

17:30 h. - Llectura del veredicte popular i proclamació de el “Ninot Indultat” del 2019.

17:45 h. - Recollida dels ninots per part de les comissions.

00:00 h. - L´albà de les falles en tota la ciutat, en espectàcul pirotècnic en la Plaça de l'Ajuntament. 

Dissabte 16

08:00 h. – Plantà de totes les falles.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

16:30 h. - En la tribuna instalada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles infantils en les diferents seccions, aixina com de presentacions infantils, Cavalcata del Ninot i llibrets de falla.

00:00 h. - Castell de fòcs artificials en la passejada de la Alameda. 

Dumenge 17

09:00 h. - En la tribuna instalada davant de l'Ajuntament, repartiment de premis obtinguts per les falles en les diferents seccions, aixina com pels concursos de carrers allumenats, presentacions i de llibret de falla.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.


OFRENA - CALLE SANT VICENTE

15:30 h.: Quart de Poblet – Chirivella                             

17:00 h.: Jesús                       

18:15 h.: Mislata            

19:30 h.: La Creu Coberta                                             

20:45 h.: El Pilar – Sant Francesc                                           

21:45 h.: Patraix                     

23:00 h.: La Seu – El Mercat

23:30 h.: Botànic – La Petxina

00:30 h.: Cases Regionals

00:40 h.: Juntes Locals

00:50 h.: Falla José Mª Bayarri – Els Isidres

00:55 h.: Comitiva Oficial: MU., CS., A. i últimes 5 FFMMIV

01:00 h.: FMIV i C.H., JCF. i Banda Municipal

OFRENA - CALLE DE LA PAU

15:30 h.: Camins al Grau

17:15 h.: Russafa A

18:15 h.: Russafa B

19:00 h.: Pla del Reial - Benimaclet

20:45 h.: Canyamelar – Grao - Natzaret

21:45 h.: La Xerea

22:15 h.: Rascanya

01:00 h.: Castell de fòcs artificials en la passejada de la Alameda.


Dilluns 18

10:30 h. - Homenage al poeta Maximilià Thous, en el seu monument, situat en el creuament dels carrers de Sagunt i Maximiliano Thous, en la colaboració de la Falla Fra Pere Vives - Bilbao - Maximilià Thous.

12:00 h. - Homenage al mestre Serrano, que tindrà lloc en el seu monument de l'avinguda del Regne de Valéncia.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

OFRENA - CALLE SANT VICENTE

15:30 h.: Benicalap         

16:45 h.: Campanar        

17:45 h.: La Roqueta - Arrancapins    

19:15 h.: Olivereta

21:00 h.: La Saïdia

22:30 h.: El Carme

23:15 h.: Cases Regionals

23:25 h.: Entitats Invitades

00:35 h.: Falla Barri de Sant Josep

00:40 h.: Comitiva Oficial: BU,           MU, CS, A, i ultimes 5 FFMMV

00:45 h.: FMV i CH, JCF i Banda Municipal  


OFRENA - CALLE DE LA PAU

15:30 h.: Quatre Carreres.      

17:00 h.: Pla del Remei – Gran Via.     

18:15 h.: Benimàmet- Burjassot – Beniferri.

20:00 h.: Malva-rosa – Cabanyal – Beteró.

21:15 h.: Algirós.

22:15 h.: Poblats al Sud.          

01:30 h.: Gran NIT DEL FOC. Castell de fòcs artificials en la passejada de la Alameda.

Dimarts 19

11.00 h. - En el pont de Sant José, les FF.MM.V. i les seues CC.HH., faran una ofrena de flors davant de l'image del Patriarca. En acabar l'acte, Mascletà patrocinada per la Falla Doctor Olóriz.

12:00 h. - Missa solemne en honor de Sant José en la Seu de Valéncia, oficiada per l'arquebisbe de Valéncia, Emcia. Revma. Antonio Cañizares, oferida per Junta Central Fallera i el Gremi de Carpinteros, en l'assistència de les FF.MM.V. i les seues CC.HH.

14:00 h. – Mascletà en la plaça de l'Ajuntament.

19:00 h. - Cavalcata del Fòc per el carrer Colón, des del carrer de Russafa fins a la plaça de la Porta de la @Mar.

22:00 h. – Cremà de les falles infantils.

22:30 h. – Cremà de la falla infantil que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

23:00 h. – Cremà de la falla infantil de la plaça de l'Ajuntament.

00:00 h. - Cremà de totes les falles de Valéncia.

00:30 h. – Cremà de la falla que haja obtingut el primer premi de la secció especial.

01:00 h. – Cremà de la falla de la Plaça de l'Ajuntament.

Programa Falles 2019

Compartix-ho en els teus amics

compartir en facebook compartir en google+ compartir en twitter compartir en pinterest compartir en likedin

Vols estar enterat de tot lo que passa en la teua Falla?

Registra’t Debades i t’avisarem cada volta que la teua Falla publique un event o notícia en la nostra web

Més Informació

¿Vols enviar-nos les notícies de la teua comissió?

Enviar notícia